Pasja i kariera – spotkanie z Andrzejem Hulanickim i Ryszardem Karczmarskim
2023-11-07
9.00

sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40)

Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, a także wszystkich zainteresowanych na kolejne, czwarte już, spotkanie w cyklu wydarzeń „Pasja i kariera”, które odbędzie się 7 listopada (wtorek) br. o godz. 9.00 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Gośćmi wydarzenia będą: Andrzej Hulanicki i Ryszard Karczmarski.

Spotkanie objęli honorowym patronatem: Poseł na Sejm RP Anna Dąbrowska-Banaszek oraz Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek. Realizatorami projektu są: Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Chełmski Dom Kultury.

W ramach planowanego cyklu przedsięwzięć organizowane są spotkania z osobami pochodzącymi z Chełma, które odniosły sukces w różnych dziedzinach życia zawodowego. Gośćmi kolejnych wydarzeń są artyści, naukowcy, społecznicy oraz przedstawiciele różnych zawodów. Rozmowy z ciekawymi ludźmi dotyczą kariery zawodowej, rozwijania pasji oraz utrzymywania związków z rodzinnym miastem.

Andrzej Hulanicki jest przedsiębiorcą, prezesem rodzinnej firmy HABeR Energia, projektującej i produkującej rozdzielnice oraz nowoczesne, kompletne systemy rozdziału energii. Przedsiębiorstwo jest laureatem wielu prestiżowych nagród biznesowych. Andrzej Hulanicki jest również zapalonym podróżnikiem, odwiedził ponad 100 krajów, rozsianych po różnych kontynentach.

Ryszard Karczmarski jest artystą fotografem, właścicielem zakładu fotograficznego i Galerii Atelier, w której odbywają się wystawy, spotkania i koncerty. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych, laureatem licznych nagród artystycznych, pasjonatem fotografii otworkowej, żeglarstwa i podróży po Polsce i świecie.

Zgłoszenia grup szkolnych – tel. 82 564-26-55. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.