Jubileusz 20-lecia Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”
2024-03-21
17.00

sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40)

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na jubileusz 20-lecia Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”, który odbędzie się 21 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wydarzenie, współorganizowane przez Chełmską Grupę Literacką „Lubelska 36” i Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, zaplanowano w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO.
W programie przedsięwzięcia znalazły się: widowisko poetyckie „Słowo za słowem” w wykonaniu członków ChGL „Lubelska 36”, prezentacja multimedialna „20-lecie ChGL Lubelska 36 w fotografiach archiwalnych”, wspomnienia połączone z dyskusją, występ muzyczno-wokalny w wykonaniu uczniów I LO w Chełmie, degustacja jubileuszowego tortu oraz spotkanie z autorami.
Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” powstała w 2004 r. z inicjatywy właściciela Wydawnictwa „TAWA”, Waldemara Taurogińskiego. Współzałożycielem ChGL był Longin Jan Okoń, który pełnił funkcję honorowego prezesa do 2011 r. Grupa zrzesza poetów, prozaików, eseistów i krytyków literackich związanych z Chełmszczyzną. Członkowie uczestniczą w cyklicznych spotkaniach określanych mianem „czwartków literackich”, tworzą, publikują, popularyzują literaturę i aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta.
Zapraszamy do udziału w obchodach jubileuszu 20-lecia Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”, której członkowie od dwóch dekad biorą czynny udział w kreowaniu regionalnego ruchu literackiego. Wstęp wolny.